top of page
Povandeniniai archeologiniai žvalgymai

ŽVALGYMAI

Tai nedidelės apimties archeologiniai tyrimai, kuriais dažniausiai siekiama aptikti iki šiol nežinomus archeologinius objektus. Jie gali būti vykdomi 0,5 x 0,5 m dydžio žvalgomaisias kasiniais, taip pat stebint mechanizuotus žemės kasimo darbus ar tiesiog vaikščiojant po suartą lauką.  Archeologiniai žvalgymai kaip ir kitos tyrimų rūšys - gali būti vykdomi ir po vandeniu.

Archeologiniai žvalgomieji tyrimai Šventojoje

ŽVALGOMIEJI TYRIMAI

Žvalgomieji tyrimai vykdomi dažniausiai jau valstybės saugomose kultūros paveldo teritorijose siekiant įsitikinti ar tam tikrame plote yra išlikęs vertingas archeologinis sluoksnis, struktūros ir radiniai. Žvalgomieji tyrimai vykdomi šurfais (1-9 m2 dydžio perkasomis). 

Archeologiniai žvalgomieji tyrimai Šventojoje

DETALIEJI TYRIMAI

Tai didesnės apimties archeologiniai tyrimai. Jie vykdomi vietose, kur tikimybė aptikti archeologinius radinius ir kultūrinį sluoksnį yra ypač didelė. Detaliųjų tyrimų metu kasamos perkasos, vykdomas kruopštus ir detalus radinių bei sluoksnių fiksavimas.

Archeologiniai žvalgomieji tyrimai Šventojoje

GALIME DIRBTI KARTU

Susisiekite su mumis, jei turite klausimų apie archeologiją, ieškote, kas galėtų atlikti archeologinius tyrimus, sukurti 3d modelius, o gal norite prisidėti prie festivalio organizavimo.

bottom of page